Novinky

Když hledáte výsuvné šuplíky do skříně, zjistíte, že existuje velké množství variant, které se za tímto pojmem schovávají. Každý výsuvný šuplík do skříně byste měli řešit připravou celého korpusu podle přiložené šablony v balení. V dnešním článku bychom vám rádi představili hlavní skupiny těchto výsuvných systémů.

Výsuvné pojezdy

Jde o základní skupinu, které je základem všech dalších produktů. Na těchto výsuvech (pojezdech, kolejničkách apod.) jezdí všechny šuplíky a zásuvky. Hlavní typy jsou:

Všechny tyto produkty se přimontují do korpusu nábytku. V šuplíku tak splňují funkci zasouvání a vysouvání. Výsuvy do masivu můžete využít do designových kusů nábytku, kuličkové výsuvy mají zase vyšší nosnost a hodí se například do kovových polic nebo do skladovacích prostor. Rolničkové výsuvy jsou starším a levnějším řešením uzavírání šuplíku, který se však ve spostě typů nábytku stále objevuje pro svoji univerzálnost. Pro jednotlivé druhy nábytku tak můžete zvolit vhodný výsuv právě pro vaše řešení.

Kuličkový výsuv s tlumením
Kuličkový výsuv

Výsuvné systémy

Výsuvné systémy jsou elegantím řešením výsuvných systémů s bočnicemi. Jejich základ tvoří výsuvné pojezdy. Proti klasických výsuvným pojezdům obsahují také designové bočnice. Barvu těchto bočnic lze zvolit podle potřeby. Nejčastěji se však dodávají antracitové varianty. Pro kompletaci šuplíku je tedy nutné jen dno, čelo a úchytka. U výsuvných systémů typu Push-open není ani úchytka nutná, jelikož šuplík otevřete pouhým stihnutím na čelo zásuvky. Nejnovější hranatý antracitový produkt je výsuvný systém Smart-flow, který má ultra tenké bočnice a je vhodný jak do kuchyně, tak do koupelny nebo kanceláře. Starší variantou jsou výsuvy Smart-box, které mají bočnice v šedé barvě a jsou více zaoblené. Stále se však jedná o populární typ, které se hodí například ke světlejším dekorům kuchyní.

Prohlédněte si výsuvné systémy s bočnící na našem eshopu.

Výsuvný systém Smart-flow

Výsuvné věšáky

Pro přehledně oddělené oblečení, které není vhodné skládat, můžete zvolit výsuvné věšáky. Na tyo věšáky lze pověsit kabáty, kalhoty, košile, šaty atd. Nově můžete tyto vyšáky pořídit také na výsuvech Blum, které mají doživotní záruku fungování. Do této skupiny se dají zařadit také vychytávky jako sklopná šatní tyč nebo výsuvné žehlící prkno. Pokud vám to prostor neumožňuje, můžete skříň osadit menším výsuvným věšákem, u kterého je pojezd zajištěny mechanicky v drážce. Na tyto věšáky lze narazit většinou u levnějších kusů nábytku.

Výsuvný věšák na oblečení s pojezdem Blum
Výsuvný věšák na oblečení s pojezdem Blum

Drátěné výsuvné koše

Celou velkou skupinou jsou drátěné výsuvné koše. Může se jednat o vysoké potravinové skříně nebo výsuvné koše pod kuchyňskou linku. Skupina obsahuje také produkty pro slepé rohy kuchyní, které bývaji často opomíjeny. Přitom existují různé typy košů, které dokáží využít jindy nevyužívané rohy kuchyní. Celá skupina je vyráběna s drátěným nebo dřevěným dnem, v antracitové nebo chromové úpravě. Více o celé kategorii drátěného programu píšeme v tomto článku.

výsuvný antracitový drátěný koš do kuchyně
výsuvný antracitový drátěný koš do kuchyně

Doufáme, že nyní už pro vás výsuvné šuplíky do skříně nejsou záhadou. Máte ještě nějaký dotaz na popsané téme? Pošlete nezávazný dotaz na email objednavky@poor.cz. Naši specialisté Jana a František, kteří se v tomto oboru pohybují přes 20 let, se vašemu dotazu budou ihned věnovat.