Systém generálního klíče

Nebaví vás nosit svazek klíčů? Chce se do všech dveří celého objektu dostat pouze jedním klíčem? Jednoduchým řešením bez stavebních úprav je systém generálního klíče. Systém generálního klíče, někdy označovaný také zkratkou SGK, GK nebo po staru SGHK, je princip uzamykaní objektů. Výhodou tohoto systému jsou uživatelsky nastavitelná práva pro jednotlivé vstupy do objektu. SGK funguje tak, že všichni uživatelé objektu dostanou svůj klíč. U jednotlivých klíčů jsou z výroby nastavena přístupová práva. Uživatel klíče tak odemkne dveře, ke kterým mu byl udělen přístup a neodemkne dveře, ke kterým mu byl přístup zakázán. Všechny systémy jsou vyráběny v nejvyšší 4. třídě bezpečnosti. Tento bezpečností uzamykací systém lze osadit cylindrickými vložkami, visacími zámky nebo dalšími přídavnými zámky. Cylindrickou vložku lze osadit ozubenými koly nebo prostupovou spojkou s možností odemykání z obou stran. Nejčastěji dodáváme systémy od výrobců FAB a EVVA-GUARD.

systém generálního klíče
Systém generálního klíče

Klíče a systém generálního klíče

U SGK se obvykle používají 3 typy klíčů. Počet jednotlivých klíčů si můžete zvolit podle svých potřeb.

  • GK – generální klíč – odemkne všechny typy dveře nebo visací zámky v objektu (například majitel objektu nebo vedoucí pobočky),
  • HSK – hlavní skupinový klíč – odemkne určité skupiny dveří (například kanceláří v prvním a druhém patře ale sklad už ne)
  • SK – skupinový klíč – odemkne určitou skupinu dveří nebo visacích zámků (například kancelář, kuchyňka a toaleta v jednom patře),
  • VK – vlastní klíč – odemkne pouze jedny dveře nebo jeden visací zámek.

V případě, že systém generálního klíče již máte, je možné samozřejmě tento systém dále rozšiřovat. Je možné dokoupit jednotlivé klíče i jednotlivé vložky nebo visací zámky.

Cena systému generálního klíče

Cena SGK se odvijí od počtu vložek a klíčů. Základní cena systému generálního klíče je:

  • 1 ks systémové cylindrické vložky 3P.00/BD/30+30 Ms – 905 Kč bez DPH
  • 1 ks systémového klíče – 200 Kč bez DPH

Nejmenší systém, který lze vyrobit může obsahovat 2 ks vložek a 2 ks klíčů. Cena systému generálního klíče tedy začíná na 2210 Kč bez DPH.

Proč systém generálního klíče aplikovat i na váš objekt? Ušetříte spoustu času s hledáním klíčů, budete mít kontrolu nad přístupy do jednotlivých oblastí a zvýšíte zabezpečení celého objektu.

Reference

Za celou dobu svého fungování firmy jsme realizovali desítky systémů. Jednalo se o administrativní budovy, vzdělávací zařízení, sportovní haly, zámky, kostely, hotely, firmy a spoustu dalších objektů. Chtěli byste vědět, jak by vypadal systém generálního klíče ve vašem objektu? Kontaktujte našeho specialisty pana Aleše Chatrného na emailu ales@poor.cz nebo mu zavolejte na číslo: +420 737 211 243. Konzultace k SGK jsou zdarma.